Lila eryaman otomasyonlu halı yıkama kuruluşu el dokuma yolluk ve halıları hangi metotları kullanarak yıkıyor? Vazgeçilmez eşyalarımız olan halıların yıkanmasından istenen sağlıklı sonucu kazanmak için uzmanlık gerektiren özel bazı koşulların sağlanması gereklidir.

Halı temizliğine özen gösteren bir halı sahibi olarak eğer, hijyen kalitesi düşük vaziyetlerle karşılaşmaktan şüpheliyseniz, halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına halılarınızı verirken, bazı konuları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Sanırım el dokuma yolluk ve halıları yıkatırken hüsrana uğramamak için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, halılarımızı teslim edeceğimiz işletmenin halı yıkama konusunda profesyonellik kazanmış bir temizlik şirketi olmasının önemli bir gereksinim olduğudur. Bir şekilde kirlenen halıları yıkayan işletmenin kalite standardı, işine önem veren personel kadrosu ve kullandığı temizlik malzemelerinin kalitesinin yüksek olmasıyla mukayese edilir. Halıların yıkanması işinde ilk prosedür halı toplama servisinin söz verdiği zaman içerisinde halıları teslim almasıdır ki, bu kısım ile ilgili artı bir ücret talep edilmemektedir. Bu anlamda kaliteye önem veren bir temizlik işletmesi mutlaka söylediği anda adresinizde olacaktır.

Lila eryaman halı yıkama tarafından yıkama yerine naklolan yıkanacak malzemeler, evvela iplik özelliklerine göre ayrı bölümlere alınır çünkü, her halı birlikte yıkanamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birincisi manuel yıkama şeklinde anılan sistem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama tipidir. Bilgisayarlı halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkamanın eski usule göre pek çok faydası sayılabilir ki, bunlar arasında en fazla önemli olanı zannederim fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Evet lila halı yıkama şirketimize el dokuma halı ve yollukları eski usulle yahut bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat deterjan seçimi temizliğin başarısını kesin bir şekilde belirlemektedir.

Bu manada beklenen bir neticeye varmak için temizleme gücü yüksek temizlik malzemeleri ile yıkama yapmak gereklidir. Yıkama işi bitirilen halıların gereken sürede kurutulmasında otomatik sıkma makinesi kullanılması kurumanın başarısı için oldukça önemlidir. Sıkma makinesinde suyu alınan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerden arınma tam manasıyla bu koşulla sağlanabilir. Özel askılarda kuruyan halı ve yolluklar son kontroller için son kontrol birimine sevk edilir ki, bu alanda halıların son durumu ile beraber paket çalışmaları yürütülür.

Ambalajlama aşamaları da tamamlanan halı ve kilimler mahallelere dikkat edilerek bir sıralama yapılacak şekilde ayrılıp, dağıtım bölümüne gönderilir ve böylece söylenilen zamanda halılar ve yolluklar adreslerine sevk edilir. İşinde başarılı bir halı ve kilim yıkama firmasının başarılı neticelere ulaşabilmesi için gerçekten önemli kurallardan biri de ağartıcı maddelerin hassas halılara hangi metodlarla uygulama yapılacağının tespitinin yapılmasıdır.

Bu manada kabul edilen bir gerçektir ki standartlara uygun leke çıkarıcılar kullanıyor olmak temizlikle alakalı işlerin sonucunu doğrudan belirleyicidir. Halı yıkamada hijyene özen gösteren biriyseniz piyasada tutulan leke gidericileri kullanan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz. Yıkama sektörü de diğer işlerde olduğu gibi gelişen endüstriden fayda görmüş bir iş alanıdır ve mühendislik alanındaki son gelişmeler işin standardını oldukça yükseklere taşımıştır. Son yıllarda kullandığımız otomasyonlu sistemler ve bununla birlikte üstün özellikli deterjanlar bu işleri en iyi şekilde yapmamıza imkan veriyor.

Bu yüzden biz de Lila eryaman halı ve yolluk yıkama firması olarak bu ayrıntının farkındayız ve fabrikamızda kalitesiyle öne çıkmış makineleri kullanma çabasındayız.